מועמד לקורס קצינים אשר עבר את הועדו המחוזיות, את שלבי המיון בלשכת גיוס כולל מבחן הכשרים, יזומן לאחר מספר שבועות למרכז הערכה המכונה בשם - גיבוש קק"צ.
הגיבוש יתקיים במשך יומיים (כולל לינה) אינטנסיביים מאוד, בהם ייבחנו אספקטים אישיותיים, קוגניטיביים, התנהגותיים ופיקודיים של המועמד לקורס קצינים במשטרה.

מטרות ההכנה לגיבוש לקורס קצינים:
ההכנה לגיבוש (דינמיקה קבוצתית) נועדה להעניק למשתתפים ידע, כלים ומיומנויות להתמודדות אפקטיבית ויעילה עם דינמיקה קבוצתית, זאת באמצעות תרגול סימולציות המדמות את מהלך הגיבוש.

הסדנה תתמקד באספקטים הבאים:

מישור קוגניטיבי: משתתפי הסדנה יקבלו סקירה וידע בכל הקשור למרכזי הערכה בכלל והגיבוש המשטרתי בפרט. נתמקד במרכיבי הגיבוש, כישורים חברתיים ותכונות אופי אשר ניתן לבחון בכל ממד של המשימות. ידע זה אמור לסייע בהפחתת אי-הוודאות, הלחץ והגברת הביטחון העצמי של המשתתפים/ות.  
להלן דוגמא למשובים שנאמרו מפי המשתתפים/ות:
"שמעתי שהגיבוש מפחיד, והיום אני פחות פוחד ממנו". 
"ידעתי מה זה גיבוש כי בררתי עם חברים (שנפלו בגיבוש), ועזרת לי ללמוד מה לעשות ומה פחות לעשות". 
"קבלתי טיפים וכלים איך להצליח בגיבוש"

מישור רגשי: הסדנה נועדה לצמצם לחצים וחרדות מאי-הוודאות האופפת את העולם המסתורי של הגיבוש יחד עם שיפור הביטחון העצמי והמסוגלות האישית להתמודדות עם הגיבוש.

מישור התנהגותי: הדרכה ופיתוח מיומנויות להתנהגויות רלוונטית, הולמות ומקדמות את הפרט כך שיוכל להפגין את יכולותיו בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר בגיבוש. זאת באמצעות משימות, סימולציות ומשובים.

לרכישת ערכות למידה והכנות פרטניות נא להיכנס לקישור הבא: הַהֲכָנוֹת שֶׁלָּנוּ

לקבלת מידע נוסף ולצפייה בדוגמאות לשאלות, נא להיכנס לאתר לשכת גיוס של משטרת ישראל: לשכת גיוס

לצפייה בסרטון המתאר את תהליך המיון לגיוס למשטרת ישראל, נא להיכנס לקישור הבא: תהליך המיונים - משטרת ישראל
הכנה לגיבוש לקורס קצינים ייעודי/מנהלי image