מטרות ההכנה לגיבושון בתקופת משבר הקורונה:

גיבושון לגיוס לתפקידי משטרה עבר שינויים רבים בעקבות התפרצות מגיפת וירוס הקורונה (covid-19), והוא יתקיים במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש או בנעורים, על-ידי פסיכולוגים ממדור מיון של ממד"ה (מחלקת מדעי ההתנהגות) במשטרת ישראל.

הגיבושון שונה והותאם למציאות המורכבת של תקופת וירוס הקורונה. הוא יהיה במתכונת מצומצמת של יום אחד (ולא יומיים כפי שהיה נהוג טרום הקורונה) ויכלול משימות אישיות וקבוצתיות לבחינת התאמתו של המועמד לתפקידי משטרה כגון: הצגת נושא חברתי, דיונם קבוצתיים, משימות משטרתיות שונות ועוד. 


ההכנה במכון עץ הדעת נועדה להעניק למשתתפים ידע, כלים ומיומנויות להתמודדות אפקטיבית ויעילה עם דינמיקה קבוצתית, זאת באמצעות תרגול סימולציות המדמות את מהלך הגיבושון. 


הסדנה תתמקד באספקטים הבאים:

מישור קוגניטיבי: משתתפי הסדנה יקבלו סקירה וידע בכל הקשור למרכזי הערכה בכלל והגיבושון המשטרתי בפרט. 

נתמקד במרכיבי הגיבושון, כישורים חברתיים ותכונות אופי אשר ניתן לבחון בכל ממד של המשימות. ידע זה אמור לסייע בהפחתת אי-הוודאות, הלחץ והגברת הביטחון העצמי של המשתתפים/ות.  

להלן דוגמאות למשובים שנאמרו מפי המשתתפים/ות:

"שמעתי שהגיבוש מפחיד, והיום אני פחות פוחד ממנו". 

"ידעתי מה זה גיבוש כי בררתי עם חברים (שנפלו בגיבוש), ועזרת לי ללמוד מה לעשות ומה פחות לעשות". 

"קבלתי טיפים וכלים איך להצליח בגיבוש"


מישור רגשי: הסדנה נועדה לצמצם לחצים וחרדות מאי-הוודאות האופפת את העולם המסתורי של הגיבושון יחד עם שיפור הביטחון העצמי והמסוגלות האישית להתמודדות עם הגיבושון. 

מישור התנהגותי: הדרכה ופיתוח מיומנויות להתנהגויות רלוונטית, הולמות ומקדמות את הפרט כך שיוכל להפגין את יכולותיו בצורה היעילה והאפקטיבית ביותר בגיבושון. זאת באמצעות משימות, סימולציות ומשובים. 


לרכישת ערכות למידה והכנות פרטניות נא להיכנס לקישור הבא: הַהֲכָנוֹת שֶׁלָּנוּ

לקבלת מידע נוסף ולצפייה בדוגמאות לשאלות, נא להיכנס לאתר לשכת גיוס של משטרת ישראל: לשכת גיוס

לצפייה בסרטון המתאר את תהליך המיון לגיוס למשטרת ישראל, נא להיכנס לקישור הבא: תהליך המיונים - משטרת ישראל
הכנה לגיבושון קורונה - משטרת ישראל image